rezultate feminin
2011.07.10. 10:33
Feminin 14-19 ani | age group | total | swim | bike | run | ||
1 | 39 | Spiru Teodora | 14-19 ani | 2:01:13 | 0:17:40 | 1:06:00 | 0:37:32 |
Feminin 20-29 ani | age group | total | swim | bike | run | ||
1 | 62 | Albert Zsuzsanna | 20-29 ani | 1:59:42 | 0:20:31 | 1:03:10 | 0:36:00 |
2 | 41 | Trif Éva Linda | 20-29 ani | 2:08:50 | 0:24:25 | 1:01:18 | 0:43:06 |
3 | 40 | Tegzesiu Raluca | 20-29 ani | 2:24:39 | 0:26:50 | 1:16:03 | 0:41:44 |
Feminin 30-39 ani | age group | total | swim | bike | run | ||
1 | 43 | Szabo Szerena | 30-39 ani | 2:12:12 | 0:19:00 | 1:14:35 | 0:38:36 |
2 | 42 | Pop Eliza Oana | 30-39 ani | 2:24:55 | 0:21:34 | 1:09:59 | 0:53:20 |
Feminin 40+ ani | age group | total | swim | bike | run | ||
1 | 44 | Morariu Anca | 40+ ani | 2:21:16 | 0:25:41 | 1:14:52 | 0:40:42 |
2 | 45 | Badoiu Maria Cristina | 40+ ani | 2:34:52 | 0:25:17 | 1:21:22 | 0:48:12 |
stafeta masculi -100 ani
2011.07.10. 10:25
Stafeta -100 | age group | total | swim | bike | run | ||
1 | 101 | Bioeel-Monster Energy | -100 | 1:32:44 | 0:15:38 | 0:47:15 | 0:29:50 |
2 | 153 | Terra Sicolorum | -100 | 1:40:48 | 0:20:08 | 0:53:50 | 0:26:49 |
3 | 176 | PAULINHO TEAM | -100 | 1:42:26 | 0:22:41 | 0:51:36 | 0:28:07 |
4 | 192 | Titi-Ovi | -100 | 1:43:27 | 0:19:19 | 0:52:35 | 0:31:31 |
5 | 152 | VERES & DEMENY | -100 | 1:47:48 | 0:13:09 | 1:02:51 | 0:31:47 |
6 | 182 | T-Faktor | -100 | 1:48:08 | 0:17:30 | 0:54:26 | 0:36:11 |
7 | 157 | MINI MIDI MAXI | -100 | 1:49:37 | 0:16:15 | 1:03:35 | 0:29:46 |
8 | 150 | ELECTRO ORIZONT | -100 | 1:52:28 | 0:12:27 | 1:10:08 | 0:29:53 |
9 | 179 | No Smoking | -100 | 1:54:08 | 0:20:21 | 1:03:04 | 0:30:41 |
10 | 151 | PULSE ALBASTRU | -100 | 1:56:57 | 0:20:21 | 1:04:37 | 0:31:58 |
11 | 183 | Vegyes | -100 | 2:01:03 | 0:17:43 | 1:15:12 | 0:28:07 |
12 | 186 | Extrem Sport Club | -100 | 2:02:06 | 0:18:50 | 1:08:03 | 0:35:12 |
13 | 154 | SMART ATLETIC | -100 | 2:04:57 | 0:21:50 | 1:02:00 | 0:41:06 |
14 | 175 | FILIP&CELA | -100 | 2:07:43 | 0:22:04 | 1:05:57 | 0:39:41 |
15 | 156 | GAB TEAM | -100 | 2:12:01 | 0:23:22 | 1:15:26 | 0:33:12 |
16 | 102 | Sandoz 3 | -100 | 2:12:49 | 0:22:31 | 1:02:38 | 0:47:39 |
17 | 158 | RAIFFAISEN II | -100 | 2:13:22 | 0:21:29 | 1:51:53 | |
18 | 193 | Sponser Team | -100 | 2:20:54 | 0:18:19 | 1:16:31 | 0:46:03 |
19 | 195 | Jumbo Jet Girls | -100 | 2:34:47 | 0:17:01 | 1:32:01 | 0:45:44 |
20 | 155 | SANDOZ II | -100 | 3:05:06 | 0:25:58 | 2:11:26 | 0:27:40 |
stafeta +100 ani
2011.07.10. 10:24
Stafeta 100+ | |||||||
1 | 165 | CALIMAN CLUB BIST. | 100+ | 1:37:13 | 0:16:43 | 0:51:00 | 0:29:29 |
2 | 166 | MASTER SKI&BIKE | 100+ | 1:40:40 | 0:16:41 | 0:56:35 | 0:27:23 |
3 | 164 | THELLMAN & CO | 100+ | 1:46:45 | 0:20:09 | 0:54:35 | 0:32:00 |
4 | 189 | Trek Team | 100+ | 1:49:17 | 0:17:21 | 1:02:08 | 0:29:47 |
5 | 197 | A Harmadik-ok | 100+ | 1:52:55 | 0:20:28 | 1:02:51 | 0:29:35 |
6 | 173 | MINIMAX | 100+ | 1:56:15 | 0:16:22 | 1:02:49 | 0:37:03 |
7 | 168 | BOBO RACING TEAM | 100+ | 1:56:19 | 0:18:57 | 1:03:02 | 0:34:18 |
8 | 162 | PROENERG COPPER | 100+ | 1:56:58 | 0:19:42 | 0:56:04 | 0:41:12 |
9 | 171 | RAIFFAISEN I | 100+ | 1:58:07 | 0:18:55 | 0:59:44 | 0:39:27 |
10 | 160 | SVT 1 | 100+ | 1:59:10 | 0:27:36 | 0:59:53 | 0:31:40 |
11 | 180 | Bioeel | 100+ | 2:01:31 | 0:15:47 | 1:02:24 | 0:43:18 |
12 | 163 | WEIGHT POWER | 100+ | 2:04:12 | 0:18:46 | 1:02:56 | 0:42:29 |
13 | 161 | SVT 2 | 100+ | 2:04:13 | 0:21:58 | 1:04:01 | 0:38:13 |
14 | 190 | Fight Klub | 100+ | 2:06:00 | 0:20:11 | 1:05:43 | 0:40:05 |
15 | 167 | GetORADEA BABAM! | 100+ | 2:07:51 | 0:19:43 | 1:04:18 | 0:43:49 |
16 | 169 | Echipa 3S | 100+ | 2:10:47 | 0:15:10 | 1:20:21 | 0:35:15 |
17 | 177 | Szuper Hármas | 100+ | 2:13:25 | 0:16:59 | 1:15:46 | 0:40:39 |
18 | 170 | SANDOZ I | 100+ | 2:24:13 | 0:22:13 | 1:06:31 | 0:55:28 |
19 | 172 | BLACK&WHITE FAMILY TEAM | 100+ | 2:50:54 | 0:19:50 | 1:26:20 | 1:04:43 |
stafeta feminin
2011.07.10. 10:23
Stafeta feminin open | age group | total | swim | bike | run | ||
1 | 174 | ROBIKE LADY I | feminin | 1:48:41 | 0:17:35 | 0:55:07 | 0:35:57 |
2 | 159 | PULSE ROSU | feminin | 1:59:18 | 0:15:55 | 1:05:30 | 0:37:53 |
3 | 178 | Coco | feminin | 2:02:18 | 0:23:28 | 0:58:33 | 0:40:15 |
4 | 187 | Navigator Softwer | feminin | 2:19:13 | 0:22:30 | 1:06:30 | 0:50:12 |
dupa concurs
2011.07.10. 10:20
Sper ca toate lumea sa simtit bine pe la noi, cred ca in mare a fost un concurs reusit . Ne cerem scuze pentru eventuale probleme ,cel mai grav fiind ca ne-a furat cineva pantofii de la startul de inot,pemtru care noi sintem responsabili.
Am dori sa recompensam pe cei care au ramas fara ele (inclusiv si eu) sa ne trimite un mail pe adresa masterskibikeclub@yahoo.com
In acelasi timp cerem scuze si de la dl.Ionescu Daniel ,chiar ca am uitat sa-i decernam tricoul galben de lider de GrandPrix la categoria +50 , sa ne scieti si vi-l trimit prin posta.
Rezultatele vor fi afisate in decursul zilei de duminica
CONCURS DE FOTOGRAFII
No pain, no gain
Fotografiile vor fi evaluate de către un juriu de 3 membri.
Regulamentul concursului:
- Fotografii făcute pe tot parcursul traseului
- Fotografiile vor fi trimise până la ora 12.00 pe 12.07.2011, la adresa e-mail szaszattila2000@yahoo.com.
- Un fotograf poate trimite maximum 3 fotografii.
- În subject se va scrie cuvântul "foto".
- Să se menționeze numele complet și numărul de telefon al fotografului.
- Rezultatele se vor anunța pe data de 15.07.2011.
- Master Ski&Bike și Bioeel vor premia autorul celei mai bune fotografii.
Bioeel Triathlon Challenge
9 iulie 2011
Etapa a II -a din cadrul Bioeel Triathlon Grand Prix
Concurs de xterra-triatlon organizat de clubul MASTER SKI&BIKE CLUB cu sprijinul BIOEEL - Medicamente si Cosmetice - pe 9 iulie 2011 .
Locatia Tg.Mures - Sangeorgiu de Mures linga Complexul de Agrement Week-End .
Concursul consta din inot 1 km , bicicleta pe un traseu de montain bike 25 km si alergare cross 8 km (vezi traseele pe linkul de trasee )
Sambata de la ora 10.00 inaintea sedintei tehnice se vor fi inmana tricourile galbene de lideri a Grand Prix-lui dupa prima etapa pentru fiecare categorie : Albert Gaspar (20-29 ani) , Butu Tudor (30-29 ani) , Daniel Brateanu (40-49 ani),Mariu Nichiforecu (+50 ani) , Anja Karschau (fem. 20-29 ani) , Clara Ungureanu (fem.30-39 ani), Anca Morariu (fem +40 ani) iar dupa terminarea concursului dupa premiere se vor inmana si tricourile pentru noile lideri a Grand Prix-lui dupa doua etape.
Categoriile la concursul Bioeel Traithlon Challenge :
- baieti 14-19 ani
- fete 14-19 ani
- barbati 20- 29 ani
- femei 20-29 ani
- barbati :30-39 ani
- femei : 30-39 ani
- barbati master 1 : 40-49 ani
- barbati master 2 : +50 ani
- femei master 1 ; 40-99 ani
- stafeta barbati 100 ani (varsta celor trei sub 100 ani)
- stafeta barbati peste 100 ani
- stafeta femei open
- sponsori-participant
Anul acesta vom avea si o categorie de sponsor-participant la care pot inscrie acei manageri,conducatori de institutii private sau de stat care sponsorizeaza cu minim 600 ron evenimentul,are cel putin 10 de subordonati, si un buget de minim 250.000 de euro.
Taxa de inscriere :
- individual : 60 ron pana 1.iulie / 80 ron la fata locului
- stafeta: 90 ron pana 1.iulie / 120 ron la fata locului
CASTIGATORII LA INDIVIDUAL DIN 2010 SUNT INSCRISI GRATUIT SI LE OFERIM SI CAZARE GRATUITA :
DIACONU ALEX,BRUMAR ALEXANDRU,SAROSI FRANCISC,MARC DANIEL,ALBERT GASPAR,GYURKA ZSUZSA,FODOR EMESE, DAVID SILVIA si CORNELIA
Concurenti sub 18 ani pot concura numai cu acordul scris a parintilor.
Inainte si dupa concurs Zoomba Party cu instructoarea de fitness Boros Annamaria.
Vineri dupa masa de la ora 17 - Mini Triathlon pentru copii intre 8 -14 ani : inot 150 metri - 4.5 km ciclism - 1.5 km alergare .Inscriere pe email sau la fata locului de la ora 16.00.Taxa de inscriere : 10 ron
Fiecare concurent inscris va primi tricou inscriptionat,tatuaj tempora: bioeel triathlon (vezi poza) , bratara silicon inscriptionat baton energizant, si o portie de gulas.
Locurile I si III la fiecare categorie vor fi premiati ,valoarea totala a premiilor fiind de:8000 ron
La categoriile 20-29 ,30-39 , 40 -49 barbati si 20-29 , 30-39 ani fete premiile o sa fie in numerar.
Locul I - 600 ron , locul II - 400 ron , locul III - 200 ron
Celelalte categorii in produse.
Participarea la concurs necesita o conditie fizica buna, un echipament adecvat : bicicleta MTB obligatoriu casca de protectie, pantofi de sport pentru cross,eventual costum de neopren ( deobicei in perioda de iulie temperatura Muresului este destul de calda)
Contact: Klosz Peter 0743-416873 masterskibikeclub@yahoo.com
POZE DIN 2010 AICI
ALTII DESPRE CONCURSUL NOSTRU DIN 2010:
TELEVIZIUNEA TG.MURES,SPORT FM ,ZI DE ZI ,VASARHELYI HIRLAP ,KOVACS PETER, CABA DAN
rezultate stafeta 2010
2010.07.11. 06:54
stafeta femei
Loc | NR. Con. | NUME ECHIPA | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final |
1 | 13 | XXL | GYURKA EVA / BLENCHEA MANU / ALEXA ALEXANDRA | 02:25:56 | |
2 | 8 | NEUZER | MATHE MAGDOLNA / NAGY REKA / JANOSI MARIA | 44/43/38 | 02:30:14 |
3 | 9 | DIAMIR | MARC MARIA / DAVID SILVA | 02:33:16 |
stafeta barbati sub 100 ani
Loc | NR. Con. | NUME ECHIPA | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final |
1 | 91 | ZANZA GOKART GARDEN | KUCSERNIK LEVENTE / SZEP ZOLTAN / GAL ORAVECZ | 20/22/23 | 01:43.52 |
1 | 99 | RO CLUB MARATON | DIACONU ALEX / BENGHEA FLORIN / VLAD VICTOR | 22/21/47 | |
2 | 116 | MORMOTA | VEKOV IMRE / MOROSI BELA / MINULESCU ANDRAS | 19/27/20 | 01:48:18 |
3 | 3 | BOPODE | BOJTOR ISTVAN / POP MIRCEA / DEBRECENI JENO CSABA | 33/30/29 | 02:19:04 |
4 | 107 | MAKAI TEAM | MAKAI BOLONI SOMA / MAKAI D. ANDRAS / MAKAI D. ANDRAS | 16/17/44 | 02:22:29 |
stafeta barbati +100 ani
Loc | NR. Con. | NUME ECHIPA | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final |
1 | 4 | MINI MAX | SZABO ZOLTAN / NYULAS BERNAT / GOGOLAK ZSOLT | 41/41/41 | 01:53:43 |
2 | 1 | SZKT | FANCSALI LASZLO / FANGLI ISTVAN / VERES ZSOLT | 42/41/20 | 01:53:48 |
3 | 60 | VIII B. | KADAR BALAZS / FORIKA ISTVAN / GEDO ISTVAN | 34/34/37 | 01:54:59 |
4 | 92 | ZOLD TRABANT BIKERS | TONK SANDOR / KOVACS ANDRAS / KOVACS PETER | 36/32/36 | 02:01:36 |
5 | 106 | FIER VECHI INTERNATIONAL | TORDAI TIBOR / VERVERWRFT ERIC / MAKAI D. ZOLTAN | 30/49/44 | 02:01:59 |
6 | 103 | PROENERG COPPERMAN | MAKAI B. ANDRAS / DENES ISTVAN / MAKAI B. ANDRAS | 42/36 | 02:09:34 |
7 | 105 | MAROSVASARHELYI RADIO | BIRO ZSOLT / KADAR ZOLTAN / BARABAS MIKLOS | 41/39/33 | 02:16:47 |
8 | 114 | INTERLOCKING TEAM | MERDESCU ANDREI / BOBOC NICOLAE / NITU IONUT | 35/43/27 | 02:17:57 |
rezultate individual 2010
2010.07.11. 06:23
elite
Loc | NR. Con. | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final | Categorie | CLUB |
1 | 19 | DIACONU ALEX | 22 | 01:33:24 | ELITE | SAVE ANIMALES |
2 | 20 | DEAK ZSOMBOR | 20 | 01:41:16 | ELITE | ASK ALUTA |
fete 14-18 ani
loc | NR. Con. | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final | Categorie | CLUB |
1 | 10 | GYURKA ZSUZSA | 14 | 02:19:06 | 14-18 F | ROBIKE TEAM |
2 | 28 | ABRAN CSILLA-HAJNALKA | 18 | 03:18:00 | 14-18 F |
baieti 14 -18 ani
Loc | NR. Con. | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final | Categorie | CLUB |
1 | 2 | ALBERT GASPAR | 17 | 01:56:15 | 14-18 M | MASTER SKI & BIKE |
2 | 31 | GABOR LASZLO | 17 | 01:59:35 | 14-18 M | MASTER SKI & BIKE |
3 | 95 | KOVACS ARON | 15 | 02:07:20 | 14-18 M | MASTER SKI & BIKE |
4 | 9 | APREOTESEI IAIN | 13 | ABANDON | 14-18 M |
fete 19 -29 ani
Loc | NR. Con. | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final | Categorie | CLUB |
1 | 22 | DAVID SILVIA | 28 | 02:07:37 | 19-29 F | |
2 | 23 | DAVID CORNELIA | 28 | 02:07:37 | 19-29 F | |
3 | 69 | IRINA - DANIELA CONSTANTINESCU | 26 | 02:11:17 | 19-29 F | |
4 | 12 | ALBERT ZSUZSANNA | 26 | 02:11:22 | 19-29 F | EXTREME SC TUSNAD |
5 | 17 | IANCU ROXANA | 29 | 02:48:37 | 19-29 F |
baieti 19 - 29 ani
Loc | NR. Con. | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final | Categorie | CLUB |
1 | 93 | BRUMAR ALEXANDRU | 29 | 01:53:16 | 19-29 M | |
2 | 16 | MANEA RARES | 23 | 01:55:57 | 19-29 M | |
3 | 14 | CABA DAN SORIN | 27 | 01:57:19 | 19-29 M | DIANTHUS |
4 | 15 | BORDEA IONUT | 29 | 02:05:20 | 19-29 M | |
5 | 5 | SUSLOV SERGHEI | 28 | 02:11:35 | 19-29 M | |
6 | 62 | BEBESELEA IOAN | 29 | 02:12:46 | 19-29 M | |
7 | 63 | POPOVICI IOAN ALEXANDRU | 29 | 02:13:56 | 19-29 M | |
8 | 21 | MINET PIEER | 28 | 02:18:44 | 19-29 M | BMX BARBAZAN |
9 | 29 | STROIA CATALIN | 25 | 02:27:01 | 19-29 M | |
10 | 26 | ROSU SERGIU | 28 | 02:30:04 | 19-29 M | |
11 | 27 | RUSU BOGDAN JOSIF | 26 | 02:30:18 | 19-29 M | |
12 | 25 | GOSTIN PETRE FLAVIU | 29 | 02:37:17 | 19-29 M | |
13 | 24 | BUNEA VALENTIN | 28 | 02:37:18 | 19-29 M | |
14 | 18 | CONSTANTIN IONUTI | 22 | ABANDON | 19-29 M |
fete master 1
Loc | NR. Con. | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final | Categorie | CLUB |
1 | 11 | FODOR EMESE | 33 | 02:05:22 | MASTER 1 F. | MASTER SKI & BIKE |
baieti master 1
Loc | NR. Con. | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final | Categorie | CLUB |
1 | 64 | SAROSI FRANCISC | 39 | 01:38:54 | MASTER 1 | GEIGER SIBIU |
2 | 100 | MIRCEA GUSTAV ROBERT | 39 | 01:43:17 | MASTER 1 | ROBIKE TEAM |
3 | 119 | PLUGOR JOZSEF | 31 | 01:44:25 | MASTER 1 | ALPINSPORT |
4 | 77 | SZASZ ATTILA | 34 | 01:49:07 | MASTER 1 | MASTER SKI & BIKE |
5 | 49 | SZATMARI DANIEL | 32 | 01:52:05 | MASTER 1 | |
6 | 57 | BOLDIZSAR SANDOR | 38 | 01:53:00 | MASTER 1 | RO CLUB MARATON |
7 | 56 | LANGVISER ZSOLT | 34 | 01:54:52 | MASTER 1 | |
8 | 112 | BEGIDZSAN LASZLO | 31 | 01:57:46 | MASTER 1 | |
9 | 50 | CHIFU MIHAI DANIEL | 30 | 01:59:10 | MASTER 1 | |
10 | 54 | BUTU TUDOR | 33 | 02:03:03 | MASTER 1 | RO CLUB MARATON |
11 | 118 | DIACONU MURESAN ANDREI | 30 | 02:04:02 | MASTER 1 | CAR UNIVERSITAR CLUJ |
12 | 104 | PAPP JOZSEF | 35 | 02:06:21 | MASTER 1 | |
13 | 90 | MOLNAR ENDRE | 36 | 02:07:21 | MASTER 1 | MOL-BAR |
14 | 58 | OGNEAN DRAGOSIOAN | 32 | 02:07:22 | MASTER 1 | SALVAMONT MURES |
15 | 113 | RADU ANDREI | 30 | 02:09:10 | MASTER 1 | |
16 | 55 | BARTA ZOLTAN | 30 | 02:10:50 | MASTER 1 | |
17 | 117 | FELECAN NICULAE | 39 | 02:16:47 | MASTER 1 | |
18 | 51 | ISAR MIHAI EMIL | 31 | 02:25:08 | MASTER 1 | |
19 | 102 | KISS ATTILA | 36 | 02:37:28 | MASTER 1 | |
20 | 65 | BODO BOTOND | 36 | 02:39:44 | MASTER 1 | |
21 | 66 | FAZAKAS ATTILA | 38 | 02:53:54 | MASTER 1 | |
22 | 94 | FAZAKAS BELA | 35 | 02:53:55 | MASTER 1 |
baieti master 2
Loc | NR. Con. | Nume / Prenume | Varsta | Timp Final | Categorie | CLUB |
1 | 109 | MARC DANIEL | 40 | 01:54:22 | MASTER 2 | |
2 | 61 | SZIKSZAI BRUNO | 42 | 01:58:57 | MASTER 2 | |
3 | 111 | KLOSZ PETER | 40 | 02:10:17 | MASTER 2 | MASTER SKI & BIKE |
4 | 59 | BLENCHEA HOREA | 41 | 02:10:33 | MASTER 2 | |
5 | 120 | ALEXANDRESCU STEFAN | 50 | 02:12:31 | MASTER 2 | |
6 | 115 | COSTEA DRAGOS | 42 | 02:13:02 | MASTER 2 | |
7 | 53 | FRATICA MUGUR | 41 | 02:14:47 | MASTER 2 | RO CLUB MARATON |
8 | 70 | IANCU MIHAI | 41 | 02:15:22 | MASTER 2 | |
9 | 52 | CIULEI LIVIU | 46 | 02:15:57 | MASTER 2 | |
10 | 108 | HORVATH ARPAD | 40 | 02:18:30 | MASTER 2 | MASTER SKI & BIKE |
11 | 101 | LUKACS LIVIU | 42 | 02:25:47 | MASTER 2 | |
12 | 71 | NEAG SORIN | 42 | 02:25:51 | MASTER 2 | |
13 | 67 | ALBERT ATTILA | 42 | 02:31:13 | MASTER 2 | MASTER SKI & BIKE |